ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ МИСТЕЦЬКИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
Анотація
У роботі обґрунтовано, що існує нагальна потреба в переорієнтації навчально-виховного процесу таким чином, аби професійне становлення майбутніх фахівців було, насамперед, націлене на розвиток умінь самостійної роботи. Встановлено, що самостійна робота, активно впливаючи на характер і якість навчального процесу протягом усього періоду навчання у ЗВО, є основою мистецької освіти і важливою частиною процесу підготовки фахівців. Визначено, що ефективність самостійної роботи перебуває у прямій залежності від методики її організації і педагогічного управління. Схарактеризовано умови продуктивної та якісної самостійної роботи здобувачів вищої освіти мистецьких спеціальностей.
Посилання
Давидов М. А. Теоретичні основи формування виконавської майстерності музиканта: навч. посіб. для вузів. К. : Муз. Україна, 2013. 240 с.
Журавська Л. М. Концептуальні умови управління самостійною роботою студентів у ВНЗ. Освіта та управління. 2009. Т. 3. № 2. С. 12–15.
Карташова Ж., Александрович Н. Аспекти організації самостійної роботи майбутнього вчителя музичного мистецтва в процесі вивчення інструментально-виконавських дисциплін. Педа-гогічна освіта: теорія і практика. 2019. Вип. 27 (2). С. 191–196.
Кузенкова В. П. Форми і методи самостійної роботи студентів над художнім і технічним репертуаром. З музично-педагогічного досвіду: зб. статей. Х. : Сага, 2008. С. 87–96.
Малихін О. В. Організація самостійної навчальної діяльності студентів вищих педагогічних навчальних закладів: теоретико-методологічний аспект: монографія. Кривий Ріг: Видавничий дім, 2017. 307 c.