«ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР» – ЯК ОДИН ІЗ ЧИННИКІВ РЕФОРМУВАННЯ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ У 2011–2017 PОКИ
Анотація
У статті представлено результати аналізу історико-педагогічної літератури та нормативно-правових документів у галузі освіти історичні передумови відкриття навчально-реабілітаційних центрів (НРЦ); визначено теоретичні основи їх створення й з’ясовано їх особливості діяльності у контексті актуальних підходів шкільної освіти для дітей з особливими потребами.
Автор розкриває зміст поняття деяких спеціальних визначень для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання. Обґрунтована актуальність проблеми розвитку навчально-реабілітаційних центрів які зумовлені освітніми потребами, складними порушеннями розвитку дітей з особливими потребами, діяльність якого передбачає здійснення комплексних реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення здоров’я, здобуття освіти відповідного рівня, розвиток та корекцію їх порушень.
Посилання
Гончаренко С. Український педагогічний словник. Київ: Либідь, 1997. 376 с.
Звіт про здійснення Уповноваженим Президента України з прав дитини моніторингового дослідження ста¬ну функціонування закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які не мають необхідних умов для виховання та навчання в сім’ї, дітей з особливими потребами, ефективність використання такими закладами бюджетних коштів, спрямованих на забезпечення їх діяльності (на вико¬нання Доручення Президента України № 1-1/1852 від 22 липня 2013 року) [Електронний ресурс]. URL: http://www.president.gov.ua/news/27816.html
Кахіані Ю. В., Бондарчук А. О. Заклад інтернатного типу як суб’єкт соціально-педагогічної діяльності. Молодий вчений. Вип. 10.1 (50.1). 2017. С. 101–105.
Кононенко Ю. Г. Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти. Лист Міністерства освіти і науки України «Про організацію навчально-виховного процесу для учнів з особливими освітніми потребами загальноосвітніх навчальних закладів у 2015/2016 навчальному році». [Електронний ресурс]. URL: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vl280729-15#Text
Кузьміна О. В. Теоретичні аспекти формування життєвої компетентності учнів старших класів загальноосвітніх шкіл-інтернатів: монографія. Слов’янськ: Підприємець Маторін Б.І., 2011. 311 с.
Литовченко С. Навчально-реабілітаційний центр як сучасна форма організації освіти дітей з порушеннями слуху. Особлива дитина: навчання і виховання. Вип. 1. 2017. С. 78–85.
Нечипоренко В. В. Системний розвиток навчально-реабілітаційного центру як відкритої інноваційної соціально-освітньої інституції: монографія. Запоріжжя: Видавництво Хортицького національного навчально-реабілітаційного багатопрофільного центру, 2013. 520 с.
Покась В. П. Зміна філософської парадигми управління навчально-виховним процесом інтернатних закладів освіти України. Київ: Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова, 2012. 34 с.