МЕТОДОЛОГІЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: СПОСОБИ ПОШУКУ ТА ОПРАЦЮВАННЯ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Анотація
У статті схарактеризовано методологію як вчення про організацію професійної діяльності для якої властивий мінімальний зміст і максимальний обсяг охоплення сутнісних зв’язків та взаємовідношень. Розкрито результативність проведення наукових досліджень, які великою мірою залежать від своєчасного забезпечення інформацією про нові досягнення в сфері науки та ефективного використання цієї інформації в наукових і дослідницьких цілях.
Посилання
Ребуха Л. З. Теоретичні і методичні засади фундаменталізації професійної підготовки майбутніх соціальних працівників: дис. … д-ра пед. наук: 13.00.04 / Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Міністерство науки і освіти України. Хмельницький, 2019. 560 с.
Ребуха Л. З. Сутнісний аналіз рівнів методологування науково-професійної соціальної роботи / Л. З. Ребуха // Science Rise: Pedagogical Education, 2017. №2 (10). С. 13−18.
Стьопін В. Наукова раціональність у техногенній культурі: типи та історична еволюція. Система сучасних методологій: хрестоматія у 4-х т. / упоряд.-перекл. А. В. Фурман. Тернопіль: ТНЕУ, 2015. Т. 2. С. 5–10.
Фурман А. В. Ідея і зміст професійного методологування / А. В. Фурман. Тернопіль: ТНЕУ, 2016. 378 с.
Чернілевський Д. В., Антонова О. Є., Барановська Л. В. та ін. Методологія наукової діяльності: навч. посіб. / за ред. проф. Д. В. Чернілевського. Вінниця: Вид-во АМСК П, 2010. 484 с.
Щедровицкий Г. П. Философия. Наука. Методология. Москва: Шк. культ. политики, 1997. 656 с.
Юдин Э. Г. Методология науки. Системность. Деятельность. Москва: Эдиториал УРСС, 1997. 445 с.