ЗАРУБІЖНИЙ ТА ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Анотація
У статті проведено виокремлення кращих зразків вітчизняного та зарубіжного досвіду підготовки фахівців для сфери обслуговування, зокрема – ресторанної справи та туризму, їх аналіз і визначення динаміки та перспективних напрямів цієї підготовки для забезпечення ринку праці в Україні. З’ясовано, що порівняльне дослідження нормативних документів і матеріалів з досвіду країн з розвинутими традиціями гостинності й подорожування засвідчує необхідність перегляду традиційних підходів і технологій підготовки фахівців сфери обслуговування в Україні з урахуванням особливостей сучасного ринку праці (мобільності, міжнародної інтегрованості, інформативності, відповідності підготовки фахівців високим освітнім стандартам тощо).
Посилання
Александрова С. А., Гаврилова А. С. Актуальні проблеми управління соціально-економічними системами. Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції. Луцьк: Луцький НТУ, 2016. Ч. 4. С. 54–56.
Гринько С. А. Рынок подготовки туристских кадров: реалии и перспективы развития. Психолого-педагогічні, соціологічні та філософські аспекти фізичної культури і спорту. Гл. 5. С. 243–246.
Необхідність та передумови розвитку персоналу для підприємств готельного господарства. Індустрія гостинності в країнах Європи: матеріали ІІІ міжнародної науково-практичної конференції. 2015.
Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» вiд 18. 11. 2003
№ 1282-IV. Відомості Верховної Ради України вiд 26. 03. 2004. № 13. Ст. 180.
Особливості управління персоналом у Франції. 2017. URL: http://www.allref.com.ua.
Персонал готелю: компетентність і професіоналізм. 2018. URL: http://www.zlotystandard.info.
Польова Л. В. Особливості практичної підготовки фахівців з туризму. Вісник ЛНУ імені Тараса Шевченка. 2012, №4 (239), Ч. 2. С. 169 – 172.
Сакун Л. В. Теория и практика подготовки специалистов сферы туризма в развитых странах мира: [монографія]. К.: МАУП, 2004. 285 с.