СТРАТЕГІЇ СТИМУЛЮВАННЯ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ НА УРОКАХ ТЕХНОЛОГІЙ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Ключові слова: дистанційне навчання, дистанційна освіта , освітній процес, інтерактивні заняття, освітні платформи навчання, комп’ютерні програми

Анотація

Дистанційна освіта є однією з форм системи безперервної освіти, яка покликана реалізувати права людини на освіту та отримання інформації. Воно покликане стати новою освітньою моделлю, що дозволяє здійснювати безперервне самовдосконалення, спрямоване формування у індивіда технологій швидкого отримання, обробки інформації та практичного застосування.

Особлива актуальність створення системи дистанційної освіти до сьогодні обумовлена ​​цілою низкою факторів: величезні території, розвиток ринкової економіки, посилення міграції населення, зосередження науково-технічних центрів у великих містах, формування нових потреб населення до освіти та інші.

Дистанційна освіта — це термін, який використовують стосовно широкого спектру освітніх програм та курсів, починаючи від курсів підвищення кваліфікації, які не мають акредитації, закінчуючи акредитованими програмами вищої освіти, які реалізують можливість тісного спілкування студентів зі своїми викладачами та однокурсниками, як це відбувається за очного навчанні. Для того, щоб забезпечити ефективну взаємодію, під час дистанційного навчання використовується цілий набір інструментів, включаючи інтерактивні комп’ютерні програми, Інтернет, електронну пошту, телефон, факс та звичайну пошту.

Дистанційна освіта стає надзвичайно популярною формою навчання в силу своєї зручності та гнучкості. Воно усуває основний бар’єр, який утримує багатьох професіоналів та ділових людей від продовження освіти, позбавляючи необхідності відвідувати заняття за встановленим розкладом.

Посилання

Андрєєв, А. А. Введення в Інтернет-освіту: навч. Посібник М.: Логос, 2003. 73 с.
Андрусенко Н. Дистанційне навчання в Україні. Дистанційне навчання як сучасна освітня технологія. Вінниця, 2017. С. 7-9.
Долинський Є. В. Дистанційне навчання – одна з прогресивних форм підготовки фахівців. Теоретичні питання культури, освіти та виховання: Збірник наукових праць. Вип.42 / За заг. ред. проф.
Захарова, І. Р. Інформаційні технології освіти: [нав-чальний посібник для вищих педагогічних навчальних закладів]. М.: Академія, 2003. 188 с.
Ісаєнка В. Навчально-методичний посібник для викладачів щодо організації дистанційної форми навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації. К., 2014. 100 с.
Концепція розвитку дистанційної освіти в Україні (затверджено Постановою МОН України В. Г. Кременем 20 грудня 2000 р.).
Матвієнко О. В. К.: Вид. центр КНЛУ, 2010. С. 202-207.
Новіков, С. П. Застосування нових інформаційних технологій в освітньому процесі. Педагогіка. 2003. № 9. С. 32 – 38.
Опубліковано
2024-08-27
Як цитувати
Мельникова, К. В., & Антонюк, С. Р. (2024). СТРАТЕГІЇ СТИМУЛЮВАННЯ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ НА УРОКАХ ТЕХНОЛОГІЙ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки, (215), 211-214. https://doi.org/10.36550/2415-7988-2024-1-215-211-214