РОЛЬ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ

  • Дмитрій Сергійович Вербівський Житомирського державного університету імені Івана Франка https://orcid.org/0000-0002-5238-1189
Ключові слова: інноваційні технології, інтерактивні навчальні платформи, онлайн-курси, підготовці майбутніх учителів інформатики

Анотація

В сучасному світі комп’ютери та Інтернет стали невід’ємною частиною нашого життя, а також відображають сучасні вимоги до ринку праці. Тому студенти повинні мати навички та знання в галузі інформатики, щоб бути успішними і конкурентоспроможними в сучасному світі. Однією з головних умов досягнення цього є залучення в процес підготовки студентів інноваційних технологій.

Незважаючи на значну увагу наукової спільноти до питання впровадження інноваційних технологій в освітній процес закладів вищої освіти, питання ефективного поєднання цифрових, комп’ютерних та педагогічних технологій в підготовці майбутніх вчителів інформатики потребує додаткового вивчення та аналізу.

Метою статті є з’ясування ролі інноваційних технологій у підготовці майбутніх учителів інформатики та визначення особливостей їх застосування.

З цією метою було застосовано такі теоретичні та емпіричні методи дослідження: системний аналіз педагогічної та наукової-методичної літератури; порівняння та синтез теоретичних положень, викладених у навчальній літературі; узагальнення педагогічного досвіду з проблеми.

Інтерактивні навчальні платформи та онлайн-курси є однією з найпопулярніших і ефективних інноваційних технологій в освіті. Вони пропонують студентам нові можливості для навчання та доступу до знань, структурований та організований підхід до навчання, включають курси з різних предметів. Це дозволяє вивчати матеріал у своєму власному темпі, повторювати складні теми та ставити запитання.

Використання інноваційних технологій у навчанні інформатики дозволяє забезпечити доступ до великого обсягу інформації та матеріалів, що дозволяє вивчати більш глибокі та сучасні теми. Це у свою чергу сприяє розвитку критичного мислення та творчих навичок у студентів.

Крім того, інноваційні технології дозволяють створити середовище співробітництва та обміну ідеями між студентами та викладачами. Це допомагає стимулювати творче мислення, розвивати комунікативні навички та дозволяє студентам навчатися один у одного.

Посилання

Sikora, Y.B., Usata, O.Y., Mosiiuk, O.O., Verbivskyi, D.S., & Shmeltser, E.O. Approaches to the choice of tools for adaptive learning based on highlighted selection criteria. CEUR Workshop Proceedings. 2020. Р. 398–410.
Білоус В. В. Мобільні навчальні додатки в сучасній освіті. Освітологічний дискурс. 2018. № 1-2 (20-21). С. 353–362.
Електронні бібліотечні інформаційні системи наукових і навчальних закладів : монографія / Спірін О. М. та ін.; за наук. ред. проф. В. Ю. Бикова, О. М. Спіріна. Київ : Педагогічна думка, 2012. 176 с.
Литвинова С. Г., Буров О. Ю. Семеріков С. О. Концептуальні підходи до використанням засобів доповненої реальності в освітньому процесі. Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання у підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми : збірник наукових праць. Вінниця : ТОВ «Друк плюс», 2020. Вип. 55. С. 46-62.
Малихін О. В., Арістова Н. О., Алєксєєва С. В. Індивідуалізація навчання як засіб компенсації освітніх втрат учнів закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного стану та повоєнний час: методичні рекомендації. Київ. Інститут педагогіки НАПН України, 2023. 59 с.
Підлісна С. В. Інтерактивне навчання як чинник розвитку особистості молодшого школяра : автореф. дис. канд. психол. наук : 19.00.07 / Підлісна Нац. акад. пед. наук України, Ін-т психології ім. Г. С. Костюка. Київ, 2021. 21 с.
Семеняко, Ю. Б., Фонарюк, О. В., Чорниш, Ю. І. Хмарні технології в змішаному навчанні: перспективи та проблеми. Інноваційна педагогіка. 2022. Вип. 50, том. 2. с. 205-209.
Сікора Я. Б. Цифрова компетентність фахівця як основа трансформації системи освіти. Сучасні цифрові технології та інноваційні методики навчання: досвід, тенденції, перспективи : матеріали XIІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., 5 квіт. Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гна-тюка, 2024. С. 173-175.
Cитникова Ю., Петренко Т., Безкоровайна О., Птушка А. Виклики для університетів щодо впровадження онлайн-технологій в умовах війни в Україні. Інформаційні технології і засоби навчання. Київ, 2024. Т. 99, № 1. С. 193-208.
Опубліковано
2024-08-27
Як цитувати
Вербівський, Д. С. (2024). РОЛЬ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки, (215), 118-122. https://doi.org/10.36550/2415-7988-2024-1-215-118-122