СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД В МУЗИЧНО-ТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ОСОБИСТОСТІ
Анотація
Статтю присвячено актуальній проблемі синергетичного підходу в музично-творчій діяльності особистості, формуванню та розвитку почуття прекрасного у ході музично-творчої діяльност особистості, вироблення умінь власноруч примножувати культурно-мистецьке надбання народу, у залученні до художньої самодіяльності відчуття і відтворення прекрасного у повсякденному житті.
Проаналізовано мету, що конкретизується в основних завданнях, котрі при синергетичному підході інтегрують навчальні, виховні й розвиваючі аспекти: збагачення емоційно-естетичного досвіду, формування культури почуттів, розвиток загальних та художніх здібностей, художньо-образного мислення, універсальних якостей творчої особистості; виховання в учнів естетичного ставлення до дійсності та мистецтва, світоглядних уявлень і ціннісних художніх орієнтацій, розуміння учнями зв'язків музичного мистецтва з природним і предметним середовищем, життєдіяльністю людини, зокрема сучасною технікою, засобами масової інформації; виховання здатності сприймати та інтерпретувати музичні та художні твори, висловлювати особистісне ставлення до них, аргументуючи свої думки та оцінки
Зроблено висновок, що враховуючи сенергетичний підхід відбувається розширення і збагачення художньо-естетичного досвіду, опанування творчими вміннями та навичками в практичній діяльності, формування художньої компетентності – здатності керуватися набутими музичними , художніми знаннями та вміннями, готовність використовувати отриманий досвід у самостійній діяльності згідно з універсальними загальнолюдськими естетичними цінностями та власними духовно-світоглядними позиціями; формування системи знань та уявлень про сутність, види та жанри мистецтва, особливості художньо-образної мови мистецтв - музичного, візуального, хореографічного, театрального, екранного; виховання художніх інтересів, смаків, морально-естетичних ідеалів, потреб у художньо-творчій самореалізації та духовно-естетичному самовдосконаленні відповідно до індивідуальних можливостей та вікових етапів розвитку, формування навичок художньої самоосвіти та самовиховання.
Посилання
Лобова О.В. Зміст музичної освіти як чинник навчання та розвитку школярів. Збірник наукових праць. Педагогічні науки. Випуск 50. Частина 1. Херсон : Вид-во ХДУ, 2008. C. 342-348.
Падалка Г.М. Педагогіка мистецтва Теорія і методика викладання мистецьких дисциплін. К: Освіта України, 2008. 274 с.
Руда Г. С. Ігрова діяльність як засіб розвитку музичних здібностей молодших школярів. Україна в гуманітарних і соціальноекономічних вимірах: матеріали II Всеукраїнської наукової конференції / Ін-т 85 педагогіки НАПН України, Національний пед. ун-т імені М. П. Дра-гоманова, Дніпровський нац. ун-т імені Олеся Гончара [та ін.]. Дніпро, 2017. Ч. 2. С. 47-49.
Столяр Л. М. Музика у початковій школі: навчально-методичний посібник. Київ: Освіта. 2016.