ФОРМУВАННЯ ЛІНГВОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ЗАСОБАМИ ІКТ У МАЙБУТНІХ ФАКІВЦІВ ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

  • Володимир Олександрович Уманець Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського https://orcid.org/0000-0002-7237-4955
  • Вадим Вікторович Подлісовський Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського https://orcid.org/0009-0005-3326-5851
Ключові слова: ІКТ, теоретична підготовка, ЗВО, компетентності, інноваційні підходи, традиційне навчання

Анотація

У статті розглядаються проблеми навчання студентів за освітніми програмами з використанням ІКТ у складних умовах, пов'язаних із карантинними обмеженнями, воєнним станом та дистанційним навчанням у закладах вищої освіти. Виявлено та обґрунтовано ефективність і практичність методів використання ІКТ в освітньому процесі для підвищення ефективності набуття студентами знань та їхньої трансформації в компетенції. Обґрунтовується прагнення до вкорінення в Європі інноваційних і технологічних освітніх моделей, що гарантують самореалізацію особистості в процесі навчання.

Ефективна взаємодія інноваційних елементів у всіх сферах професійного розвитку і, зокрема, використання ІКТ для підготовки майбутніх фахівців економічного профілю має велике значення. Інструменти інформаційно-комунікаційних технологій вже давно використовуються для навчання майбутніх фахівців. Використання ІКТ у навчанні з теоретичних і практичних дисциплін дає змогу об'єднати систему науково обґрунтованих дій, операцій і процедур, що несуть позитивні зміни в освітній процес і гарантують цілеспрямоване й поетапне впровадження різноманітного роду педагогічних інновацій, які модернізують і перетворюють його. Інновації в системі підготовки фахівців економічних спеціальностей до майбутньої професійної діяльності з ІТ відбуваються під впливом низки складових, одні з яких потребують структурних змін, а інші - змістовних, технічних і цифрових. Реалізація завдань, пов'язаних із підготовкою практичних фахівців роботі з інформаційними та комп'ютерними технологіями в цифрову епоху сучасної системи професійної освіти, залежить від змісту самого освітнього процесу та перспектив його розвитку.

У багатьох країнах (наприклад, у Об’єднаному Королівстві Великої Британії, Німеччині, Польщі) національна освітня політика з підготовки спеціалістів у нових цифрових форматах спрямовує інноваційний потенціал інформаційних і комп'ютерних технологій на підвищення фахового та загальнокультурного рівня населення в економічній сфері, удосконалення соціального суспільства та підтримку окремих здобувачів освіти.

Посилання

Андрущенко Т. В. Застосування сучасних методів навчання як інструмент підвищення якості вищої освіти в Україні. Гілея: науковий вісник : зб. наук. праць Серія : Політичні науки. 2018. Випуск 137. С. 287–289.
Биков В. Ю. Теоретико-методологічні засади моделювання навчального середовища сучасних педагогічних систем. Інформаційні технології і засоби навчання : зб. наук. Праць / за ред. В. Ю. Бикова, Ю. О. Жука / Інститут засобів навчання АПН України. Київ : Атіка, 2005.
Євроінтеграція та освіта: виклики ХХІ століття : збірник наукових праць кафедри політичної психології та соціально-правових технологій факультету психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова / за заг. ред. Т. В. Андрущенко, І. М. Ковчиної, М. В. Панченко, С. В. Пасічніченко. Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2019. 202 с.
Бойчук, В., & Уманець, В. Застосування електронних освітніх ресурсів як інноваційний чинник удосконалення підготовки майбутніх педагогів. 2019.
Опубліковано
2023-11-10
Як цитувати
Уманець, В. О., & Подлісовський, В. В. (2023). ФОРМУВАННЯ ЛІНГВОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ЗАСОБАМИ ІКТ У МАЙБУТНІХ ФАКІВЦІВ ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки, (211), 270-275. https://doi.org/10.36550/2415-7988-2023-1-211-270-275