ФЕНОМЕНОЛОГІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ

  • Оксана Володимирівна Філоненко Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка https://orcid.org/0000-0003-4453-9887
Ключові слова: культура, фізична культура, фізичне виховання, фізичний розвиток, студенти

Анотація

Одним із головних завдань професійної освіти сьогодні є модернізація фізкультурної освіти, формування у майбутніх фахівців професійних знань з обраної спеціальності, високої фізичної працездатності, особистісної фізичної культури тощо.

У статті розкрито сучасні підходи до розуміння поняття «фізична культура» та особливості професійної підготовки майбутніх учителів фізичної культури в умовах закладу вищої освіти.

З’ясовано, що фізична культура є складовою частиною культури людства. Вона втілює єдність матеріального і духовного: вона, з одного боку, націлена і має своїми результатами «соціальне перетворення» свого тіла; з іншого, виступає як процес і результат збагачення людини знаннями і способами цього перетворення. Іншими словами, фізична культура суспільства знаходиться в прямій залежності від особистої фізичної культури кожного члена цього суспільства. фізичну культуру слід розглядати як особливий вид культурної діяльності, спрямованої на зміцнення і підтримку здоров'я, підтримка нормального фізичного і психічного розвитку, формування правильної постави, розвиток різних груп м'язів тіла, зміцнення серцево-судинної системи, правильний і своєчасний розвиток всіх систем організму і їх функцій, нормалізацію обмінних процесів.

Встановлено, що фізична культура це компонент життєдіяльності особистості, один з ефективних засобів її реалізації. Заняття фізичною культурою і спортом сприяють фізичному розвитку, фізичній підготовленості людини, впливаючи на внутрішні системи і процеси його організму, розвиваючи і вдосконалюючи активну соціальну діяльність особистості. Також, заняття фізичною культурою сприяють підвищенню загальної та спеціальної працездатності, соціальної і біологічної адаптації до умов сучасного виробництва і забезпечують необхідний в певних соціально-історичних умовах рівень соціально-біологічної готовності до найважливіших видів соціальної діяльності.

Перспективи подальших розвідок напряму вбачаємо в дослідженні сучасних підходів до фізичного виховання студентів у закладах вищої освіти України.

Посилання

Кривенцова І. В. Поняття про фізичну культуру майбутніх педагогів. URL: http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/ppmb/texts/2009-04/09kivcfp.pdf.
Маковецька Н. Особливості залучення дошкільників до фізичної культури: теоретичний аспект проблеми. Вісник Запорізького національного університету. Серія : фізичне виховання та спорт. 2010. № 2(4). С. 28–37.
Малютенко Н. Питання проектування організації спорткомплексів для людей з обмеженими можливостями. Вісник Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Мистецтвознавство. Архитектура. Харьків, 2009. № 1. С. 96–100.
Огниста К. До питання про сутність поняття «фізична культура». Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту : зб. наук. пр. / під ред. С. С. Єрмакова. Харків : ХХПІ, 1999. № 3. С. 11–13.
Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту у вищих навчальних закладах : наказ Міносвіти і науки України, 11.01.2006 р. № 4. Інформаційний збірник. 2006. № 10–12. С. 16–37.
Танасійчук Ю. Особливість феномена фізичної культури. URL: https://dspace.udpu.edu.ua/bitstream/123456789/15086/1/pdf
Турянська М. М. Підготовка майбутніх учителів фізичного виховання до спортивно-масової роботи в загальноосвітніх школах України (друга половина ХХ – початок ХХІ століття): дис. … канд. пед. наук. Київ, 2018. 282 с.
Філоненко О. В. Фізичний розвиток учнів як педагогічна проблема. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. Кропивницький, 2023. Вип. 209.
С. 123–128.
Опубліковано
2023-11-10
Як цитувати
Філоненко, О. В. (2023). ФЕНОМЕНОЛОГІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки, (211), 63-66. https://doi.org/10.36550/2415-7988-2023-1-211-63-66