НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В УМОВАХ СВІТОВОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ДІДЖЕТАЛІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
Анотація
Процеси світової економічної, політичної та культурної інтеграції охопили всі сфери життя суспільства. Ми можемо спостерігати постійно зростаючу потребу людей різних країн і національностей у міжкультурному спілкуванні, що веде до зближення і злиття мов і культур. Це стало причиною розвитку інтернаціоналізації англійської мови як засобу міжнаціонального спілкування.
Основним завданням оволодіння іноземною мовою в епоху глобалізації є навчання практичного її застосування у процесі формуванні базових знань. Це вміння здійснювати інтернаціональне спілкування з носіями мови. Пошук нових педагогічних технологій пов'язаний із розвитком мотивації студентів до вивчення іноземної мови. Використання різноманітних сучасних джерел і засобів викликає інтерес у студентів, підвищує їх зацікавленість через застосування у процесі навчання цифрових технологій.
Використання сучасних педагогічних методів у процесі викладання іноземних мов дозволяє відтворювати навчальні ситуації, сприяє доповненню традиційних методів навчання, формує фундаментальні навички іншомовного спілкування, дозволяє розвивати усвідомлене вміння висловлювати думки іноземною мовою для комунікативних завдань.
Smart-освіта – це концепція, яка передбачає комплексну модернізацію всіх освітніх процесів, а також методів і технологій, що використовуються в умовах діджиталізації суспільства. Для оптимізації процесу навчання іноземної мови використовуються різноманітні інформаційні засоби та smart-технології, такі як вебінари, блоги та соціальні мережі, що сприяє залученню студенів у комунікативні ситуації та формує позитивну мотивацію до навчання.
Світові глобалізаційні процеси змінюють парадигму освіти та вимагають нових підходів до вивчення іноземної мови, що потребують у подальшому детального переосмислення та удосконалення. Процес навчання має відповідати вимогам суспільства на певному етапі його розвитку.
Посилання
Andrade M. Role of Technology in Supporting English Language Learners in Today’s Classrooms. University of Toronto, 2014. 58 p. URL: https://cutt.ly/u5a4qtp
Ark T. V. Supporting English Language Learners with Next-Gen Tools, 2016. 44 p. URL: https://cutt.ly/h5a4eMT
Ferguson G. Language planning and education. Edinburgh: Edinburgh University Press, 2006. 248 p.
Kong Y., Kayumova L.R., Zakirova V.G. Simulation Technologies in Preparing Teachers to Deal with Risks. Eurasia Journal of Mathematics, Science and Technology Education 2017. № 13 (8). P. 4753–4763. URL: https://cutt.ly/C5a4uQ4
Lichtkoppler J. English as a lingua franca: An unknown language? Identity, community, discourse: English in Inter- cultural Settings. Frankfurt: Peter Lang, 2005. 322 p.
Lynch T. Learning from the transcripts of an oral communication task. ELT Journal. Oxford: Oxford University Press, 2007. № 61(4). P. 311–320.
Merc A. Using Technology in the Classroom: A Study with Turkish PreService EFL Teachers. TOJET: The Turkish Online Journal of Educational Technology. 2015. №1 (2). P. 229–240. URL: https://cutt.ly/25a4pAD
Nerriere J.-P., Hon D. Globish the World Over. International Globish Institute, 2009. 182 p.
Richards J.C., Rodgers S.T. Approaches and Methods in Language Teaching. Cambridge: Cambridge University Press, 2014. 262 p. URL: https://cutt.ly/95a4dEI