КОМУНІКАТИВНА ВЗАЄМОДІЯ ВИКЛАДАЧА І КУРСАНТА В ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ У ЗАКЛАДІ ЛЬОТНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Анотація
Стаття зазначає, що професійна іншомовна підготовка вимагає особливих освітніх умов, організації сприятливого іншомовного освітньо-мовленнєвого простору.В ній також наголошується,що особливу роль в цьому процесі відводиться саме діалогічному спілкуванню. Діалогічна структура освітньої комунікації розширює спектр пізнавальних та професійних мотивів студента. Визначено, що при урахуванні його суб’єктності в освітній комунікації та наданні йому можливості провадити активний вплив на перебіг навчального процесу у студента зростає інтерес до професії, відбувається емоційне та ціннісне наближення до неї, набуваються можливості прояву себе у ній та розвивається потреба професійного зростання.
Посилання
Акимова О.В., Солнышкина М. И. Типология дискурса в профессиональной коммуникации. СПб.: Изд-во СПбГПУ, 2004. С. 253-270.
Ковтун О.В. Сутність професійно- мовленнєвої діяльності авіаційних операторів. Гуманізація навчально-виховного процесу: науково- методичний збірник. Слов’янськ, 2010. Випуск LI. С. 3-14.
Корчемный П.А. Психология летного обучения. М. : Воениздат, 1986. 136 с.
Лекторский В.А. Субъект. Объект. Познание. М.: Наука, 1980. 357 с.
Морозова М.А. Формирование готовности студентов к самореализации в образовательном процессе вуза : дисс кандидата педагогических наук: 13.00.01. Ульяновск, 2009. 210 с.
Пронина О.П. Формирование диалогового мышления в профессиональном общении курсантов военного вуза: дисс... канд. пед. наук: 13.00.08. Краснодар, 2005. 160 с.
Шиянов Е.Н., Котова И. Б. Идея гуманитаризации образования в контексте отечественных теорий личности. Ростов -н/Д: РИО АО "Цветная печать", 1995. 314 с.