БІСПРЯМОВАНІСТЬ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ ВИКОРИСТАННЯ ІКТ-СУПРОВОДУ ПІЗНАННЯ УЧИТЕЛЯМИ СУТНОСТІ ФЕНОМЕНУ «ОСОБИСТІСНО-ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК»
Анотація
Інтенсивний інноваційний розвиток інформаційно-комунікаційних технологій (далі – ІКТ) актуалізує проблему формування й розвитку базового та предметно-орієнтованого рівнів ІК-компетентності в поєднанні з безперервним особистісно-професійним розвитком сучасної людини в цілому та вчителя зокрема. У проведеному дослідженні для вирішення цієї проблеми застосовано біспрямованість, яка виявляється стосовно теорії в розумінні особистісно-професійного розвитку як початкової стадії особистісно-професійного саморозвитку, а стосовно практики в одночасному використанні ІКТ-супроводу для перебігу таких процесів, як: пізнання вчителями сутності феномену «особистісно-професійний розвиток» та розвиток їхньої ІК-компетентності як готовності вирішувати професійно-педагогічні завдання з використанням ІКТ. ІКТ-супровід досліджуваних процесів висвітлено на сайті проєкту «Потенціал НД» розділом «Сторінки особистісно-професійного розвитку». Контент розділу містить тезисне відображення міркувань учених та практичні ІК-доробки вчителів, якими засвідчується досягнутий поступ у власному особистісно-професійному розвитку.
Посилання
Биков В.Ю. Моделі організаційних систем відкритої освіти: монографія. Київ : Атіка, 2009. 684 с.
Горошко Ю. Інформаційне моделювання у підготовці учителів математики та інформатики : монографія. Чернігів : Лозовий В.М., 2012. 367 с.
Жук Ю. Теоретико-методичні засади організації навчальної діяльності старшокласників в умовах комп’ютерно орієнтованого середовища навчання: монографія. Київ : Педагогічна думка, 2017. 468 с.
Савош В. Професійний розвиток учителів фізики в системі неперервної освіти: теорія і практика : монографія. Луцьк : «Волиньполіграф», 2020. 420 с.