ПРО МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Анотація
У статті окреслено сутність поняття «екологічне виховання» як систематичної педагогічної діяльності, спрямованої на розвиток в учнів екологічної культури; сформовано завдання екологічного виховання – сприяння накопиченню екологічних знань, виховання любові до природи, прагнення берегти, примножувати її багатства, формування вмінь і навичок діяльності в природі; визначено результат екологічного виховання; з’ясовано роль математики у екологічному вихованні – навчити учнів розуміти окремі екологічні поняття методом доцільно підібраних задач та функціональних залежностей; виокремлено напрямки екологічного виховання учнів на уроках математики та види дидактичних матеріалів, необхідних для здійснення екологічного виховання на уроках математики, зокрема, цікаві задачі з природничим змістом, проведення екскурсій з біології з елементами математики, проведення інтегрованих уроків, інтегрована позакласна робота, проведення екологічних ігор тощо. Наведено приклад конспекту уроку математики із використанням задач екологічного змісту для 5 класу.
Посилання
Агесс Пьер. Ключи к екологии. Л. : Гидрометеоиздат., 1982. 96 с.
Галузинський В.М., Євнух М.Б. Педагогіка: теорія та методика. К., 1995.
Істер О.С. Математика. 5 кл. : підруч. для закл. заг. серед. освіти. К.: Генеза, 2018. 288 с.
Мартинюк І.В. Національне виховання: теорія і методологія. К., 1995.
Ніщук Н.І. Збірник математичних задач екологічного змісту. Хм., 2018. 50 с.
Савчук В.С. Екологічна безпека і сталий розвиток (матеріали для формування ключової компетентності «Екологічна грамотність та здоровий спосіб життя» на уроках математики). Костопіль, 2018. 53 с.
Стельмахович М.Г. Теорія і практика українського національного виховання. Івано-Франківськ, 1996.