ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В ПРОЦЕСІ ВИКОНАВСЬКО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ
Анотація
У статті визначено сутність поняття «пізнавальна активність майбутнього вчителя музичного мистецтва в процесі виконавсько-інструментальної підготовки». Аналіз наукової літератури дозволив встановити, що досліджуваний феномен є динамічною спрямованістю особистості, що інтегрує в собі емоційно забарвлені вольові дії, котрі виражаються в прагненні студента здійснювати пошукову діяльність, проявляти розумову гнучкість і самостійність, опановувати основні мисленнєві операції відповідно до поставлених виконавських цілей і завдань, що супроводжується якісно новими змінами в інтелектуальній, емоційній, дієво-практичній та вольовій сферах майбутнього вчителя музичного мистецтва.
Посилання
Ростовська І. О. Проблема стимулювання майбутніх учителів музики до оволодіння вміннями самооцінки та самоконтролю у процесі навчання гри на фортепіано / І. О. Ростовська // Художня освіта на межі тисячоліть : здобутки, проблеми, перспективи : Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (24-25 квітня 2015 р., м. Ніжин). – Ніжин : Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, 2015. – С. 70–71.
Формирование мотивации учения / А. К. Маркова, Т. А. Матис, А. Б. Орлов. – М. : Просвещение, 1990. – 192 с.
Харламов И. Ф. Педагогика / И. Ф. Хар-ламов. – Минск : Гардарики, 1999. – 520 с.
Цыпин Г. М. Обучение игре на фортепиано / Г. М. Цыпин. – М. : Просвещение, 1984. – 176 с.